УКР РУС

Питання-відповіді

Що таке ISSN? Для чого потрібний ISSN?
ISSN є унікальним ідентифікатором для кожного серійного видання, обов’язковим елементом вихідних даних періодичних видань. ISSN дає змогу видавцям, книготорговцям, бібліотекарям, науковим працівникам визнаним у всьому світі способом безперешкодно розповсюджувати серійні видання відповідно до попиту, вдосконалювати пошук і замовлення видань, увесь цикл створення і доведення серійного видання до споживача. Також ISSN необхідний для виготовлення штрихового коду.
Для чого потрібний штрих-код ISSN?
На сьогоднішній день у час розвитку технологій автоматизації обліку і торгівлі входження будь-якого товару в роздрібну мережу без наявності штрих-коду дуже малоймовірне. Практично усі торгові мережі, дистриб'ютори та торгівельні точки вимагають наявності штрихових кодів на товарах. Тому будь-який виробник рано чи пізно стикається з проблемою отримання штрих-кодів. Також варто зазначити, що наявність штрих-коду підвищує престиж видання, збільшує інтерес до нього з боку потенційних клієнтів, особливо торгових мереж.
Яка різниця між товарним штрих-кодом та штрих-кодом ISSN?
Штрих-код ISSN (префікс 977) так само як і товарний штрих-код (префікс 482) призначений для комерційних цілей і головним завданням є здійснення облікових операцій під час постачання та реалізації видань. Для забезпечення ефективного просування видання від видавця до споживача необхідне маркування штриховими кодами. Головним недоліком звичайного товарного штрих-коду є обов’язкова сплата щорічних внесків у розмірі еквівалентному 50-200$. За штрих-код ISSN не потрібно сплачувати щорічні членські внески і він надається на весь період виходу видання.
Чи правда, що товар без штрих-коду втрачає свою цінність?
Так, за статистикою товар без штрих-кодового маркування втрачає близько 30% своєї вартості. Важливим є також психологічний фактор: покупець у наш час, маючи дуже широкий асортимент продукції, звертає перш за все увагу на товар зі штриховим кодом. Підсвідомо виникає впевненість, що цей товар не підроблений та якісний.
Хто займається в Україні реєстрацією ISSN і ISBN?
Наша компанія займається реєстрацією ISSN у Міжнародному центрі ISSN, який знаходиться в Парижі (Франція), адже в Україні немає національного центру. Реєстрацією ISBN займається „Книжкова Палата України імені Івана Федорова”, яка знаходиться в Києві.
Чи можна зробити штрих-код самостійно?
Спочатку необхідно з'ясувати, чому торгові мережі вимагають щоб на виданнях були розміщені штрих-коди. Відповідь очевидна – для забезпечення автоматизації торгівлі. Також важливо розуміти, що штрих-код, нанесений на видання (газету, журнал, вісник, тощо) повинен бути унікальним, бо якщо в силу певних причин співпадуть штрих-коди двох різних видань чи товарів, то видавець (постачальник) такого видання ризикує бути не прийнятим торговельною мережею. Саме тому існують організації, які стежать за розподілом номерного простору і видачею штрих-кодів із суворим дотриманням унікальності штрих-коду кожної позиції.
Хто може отримати ISSN?
ISSN можуть отримати: газети, журнали, наукові праці, вісники, збірники, щорічники, бюлетені, доповіді, звіти (які видаються періодично), каталоги, календарі, офіційні видання конгресів і конференцій, які проводяться періодично, серійні компакт-диски, періодичні електронні видання (веб-сайти) і т.д. Основним критерієм для отримання ISSN є періодичність.
Чи можна отримати ISSN для нового видання (до першої публікації)?
Так, можна. Для цього необхідно надати макет обкладинки видання та сторінки з вихідними даними. Макети можуть мати примітивний дизайн (наприклад, макет можна подати у Microsoft Word).
Яка різниця між ISSN та ISBN?
ISSN (Міжнародний Стандартний Номер Видань) призначений для періодичних видань, а ISBN (Міжнародний Стандартний Номер Книги) – ідентифікатор для книг (монографій).
Де потрібно розміщувати ISSN?
ISSN повинен бути розміщений у правому верхньому куті першої сторінки обкладинки або на сторінці з вихідними даними. Шрифт ISSN повинен відрізнятися від шрифту основного тексту видання.
Чи потрібні окремі ISSN для різних типів видань (журнал, компакт-диск, інтернет-видання)?
Так, потрібні окремі номери ISSN для кожного типу публікації навіть коли назви та контент однакові.

Перейти до реєстрації